Dom i ogród

Montaż markiz

Markizy, rolety i żaluzje

Lato to okres wakacji i beztroskiego wypoczynku w ogrodzie, niemniej jednak jednocześnie upalne dni, w które warto zadbać o miejsce dające trochę cienia. Można je bez problemu zorganizować na naszym tarasie, a ochłodę zagwarantuje zamontowana nad nim markiza tarasowa. Wybierając nią, możemy wybierać spośród wielu modeli dostępnych w sklepach.

Różnią się one od siebie znacznie i dlatego warto przed zakupem mieć świadomość tego, czym powinna się charakteryzować ta, która ma służyć nam przez długie lata. Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić priorytetową uwagę, jest solidność konstrukcji stelaża. Powszechnie używanym do ich produkcji materiałem są tworzywa sztuczne, niemniej jednak całkiem dobrze sprawdzą się rurki wykonane z wytrzymałego i jednocześnie lekkiego aluminium. Jest ono również odporne na korozję, więc stelażowi nie zaszkodzą żadne czynniki atmosferyczne.

Rurki stworzą kratownicę, do której będzie zamocowane pokrycie, najczęściej z mocnego akrylu lub PCV, kolorowego i odpornego na rozdarcia. Typowa markiza tarasowa jest mocowana bezpośrednio do ściany budynku, a jej pokrycie można zwijać na specjalną rolkę. Zazwyczaj odbywa się to przy pomocy dołączonej korby, niemniej jednak droższe modele mają zamontowane silniki elektryczne, a cały proces uruchamia się za naciśnięciem guzika w pilocie zdalnego sterowania. Zadaszenie można oczywiście ustawiać pod dowolnym kątem, co ułatwiają ruchome boczne ramiona. Pokrycie w okresie zimowych jest chowane w pojemniku wyposażonym w szczelną gumową uszczelkę, z dobrym skutkiem chroniącą zawartość przed wilgocią.

Polecamy: żaluzje aluminiowe zewnętrzne.