Bez kategorii

Regeneracja maglownic

Regeneracja przekładni kierowniczych

Wspomaganie kierownicy jest bardzo istotnym systemem w każdym nowoczesnym samochodzie. Pozwala nam ono na proste manewrowanie w ciasnych miejscach, przykładowo. szukając miejsca parkingowego na zatłoczonym parkingu, gdzie niejednokrotnie musimy obrócić kierownicę od jednego skrajnego położenia do drugiego, gdy samochód stoi w miejscu.

Nie jest to zalecana praktyka, niemniej jednak nierzadko nie mamy wyjścia. W starszych pojazdach, które zostały zazwyczaj lżejsze i miały węższe opony, dało się to wykonać własnymi rękami. Dziś natomiast auta mają bardzo szeroki bieżnik opon, a ich ciężar może być niemały, więc bez działającego wspomagania manewry mogą być w pełni awykonalne. Naprawa wspomagania kierownicy jest zatem konieczna jak tylko się ono zepsuje, ponieważ nie tylko i wyłącznie jego brak utrudni nam manewrowanie na parkingach, ale może wręcz spowodować niebezpieczne sytuacje w trakcie jazdy, gdy będziemy musieli nagle zareagować na jakąś sytuację na drodze i np ominąć przeszkodę.

Jeżdżenie z zepsutym wspomaganiem ma także taką wadę, że producent nie przewidział przenoszenia znacznych sił pomiędzy samym kołem kierownicy, a maglownicą ze wspomaganiem hydraulicznym albo elektrycznym. Wszystko dlatego, że dopiero w tym miejscu powstają znaczne siły, jednak my naszym kołem kierownicy możemy kręcić wręcz jednym palcem. Dlatego również naprawa wspomagania kierownicy powinna być wytworzona jak najszybciej, ponieważ o ile będziemy siłować się ze sterami, możemy uszkodzić prócz tego inne elementy, jak choćby łożyska czy krzyżak na wale przenoszącym ruch obrotowy z kierownicy do mechanizmu wspomagania zamontowanego w maglownicy.

Warto sprawdzić: naprawa maglownic łódź.