Inne

Jeśli potrzebujesz porady prawnej

Kancelaria radcy prawnego

W życiu każdego z nas zdarzają się sytuacje, w których będziemy potrzebowali skorzystać z pomocy prawnika. Do najbardziej powszechnych sytuacji powinno się rozwód, a następnie alimenty. W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej postanawiają się rozwieść.

Nikt nas już nie przymusza do trwania w jednym związku przez kompletne nasze życie. Jeżeli stwierdzimy, że nastąpił całkowity rozpad pożycia małżeńskiego, powinniśmy się rozejść. Nie można zmuszać się do trwania w związku na siłę. Na nieszczęście, niemniej jednak w dużej liczbie przypadków przestajemy myśleć racjonalnie. Najczęściej któraś ze stron czuje się bardzo pokrzywdzona występującą sytuacją i woli się zemścić na swoim małżonku. Właściwym sposobem będzie prowadzenie długiej rozprawy sądowej z orzeczeniem o winie. Po uzyskaniu takiego wyroku będziemy mieli również szanse do starania się o alimenty na życie od naszego małżonka oraz do korzystniejszego podziału majątku. Jest to zatem na prawdę istotna kwestia, dlatego warto wynająć dobrego adwokata.

O tym powinni pamiętać głównie mężczyźni, gdyż polskie prawo potrafi być dla nich zwłaszcza okrutne. W polskich sądach wciąż istnieje zwyczaj, że mamusia ma większe prawo do dzieci, niż ojciec. Przyznanie dzieci dla żony może być nie tylko bardzo traumatycznym przeżyciem, niemniej jednak też bardzo kosztownym. Następną sprawą sądową na pewno będzie proces alimentacyjny na prawie każde z naszych dzieci. Ich wysokość będzie zależała od naszych zarobków i dotychczasowego standardu ich życia. W bardzo wielu przypadkach o alimenty próbują również żony, o ile dotychczas zajmowały się tylko i tylko wychowywaniem dzieci, a do tego uzyskały wyrok z orzeczeniem o winie męża.

Miesięczne koszty utrzymania całej naszej rodziny mogą być naprawdę wysokie. Do tego dochodzi podział majątku, który musi odbyć się z korzyścią dla naszej byłej żony, gdyż nasze dzieci muszą mieć gdzie mieszkać. Wynajęcie prawnika jest zatem kluczowe, abyśmy sami nie znaleźli się w ciężkiej sytuacji finansowej.

Źródło: prawo gospodarcze adwokat Wrocław.